Hvordan være aktiv i ferien - webinar 17. juni

Mange kan synes det er vanskelig å opprettholde gode aktivitetsvaner i ferien. Rutinene endres og det kan føles vanskelig å prioritere. Derfor har vi invitert fysioterapeut Heidrun Holdhus Anfinset til å gi noen tips og råd. 

Meld deg på

Er du en av de som glemmer litt bort gode vaner når det blir ferie? Du er ikke alene.


Sommeren er for mange en tid for endrede rutiner, man unner seg kanskje litt ekstra god mat, og man kan lettere glemme sine gode vaner. Noen opplever kanskje også å ha mindre tid for seg selv. Men det behøver ikke være helt umulig. Man kan gjøre noen små justeringer, kanskje inkludere barna, og noen ganger er det nok å bare tenke litt kreativt ift hvordan man aktiviserer seg.  Du må ikke legge ut på en løpetur for å være aktiv!


Kveldens foredragsholder

Vi har invitert Heidrun Holdhus Anfinset til å snakke litt om dette temaet. Anfinset er utdannet fysioterapeut og har 11 års erfaring med endringsadferd gjennom jobben på Frisklivssentralen i Oslo. Anfinset sier hun har verdens beste jobb der hun får lov til å jobbe med mennesker som ønsker å leve litt sunnere, enten det er å komme i gang med fysisk aktivitet, slutte å røyke eller endre spiseadferd. Disse tingene er ofte lettere å få til når man er flere om det, og det er nettopp det de er på Frisklivssentralen. Anfinset får mye inspirasjon og glede av å se mennesker som blomstrer når de opplever mestring over egen helse. 


Tid og sted

Webinaret foregår på Zoom, mandag 17. juni fra kl. 19-20. Foredraget varer i 45 minutter og etterfølges av 15 minutter til spørsmål og svar. Du kan velge å delta «live» eller se det i opptak i etterkant. Merk at det kun er tilgjengelig i fem dager. Du må delta live for å kunne stille spørsmål. Disse stilles skriftlig gjennom en chatfunksjon.


Merk at det er begrenset antall plasser for å delta «live». Så vær rask med din påmelding.


EkSKLUSIVT FOR MEDLEMMER

Dette er et gratis og eksklusivt tilbud til våre medlemmer.


Er du ikke medlem hos oss, så meld deg inn som medlem for 475,- i året så får du delta på alle våre webinarer gratis resten av året!


Meld deg på

Andre innlegg

Av Carita 27. mai 2025
Bli med på sommercamp med Stoffskifteforbundet Ung 19.-22. juni i Kragerø.
Av Lasse Jangaas 26. mai 2025
Karoline ble stoffskiftesyk etter barnefødsel.
Av Carita 13. mai 2025
Dette webinaret er for deg med en stoffskiftediagnose som lurer på hvordan du kan spise for å minimere dine stoffskifteplager. Og hvordan finner du ut hva som er riktig for akkurat deg?
Se flere innlegg